HLC GRUP İNSAN KAYNAKLARI

EN ÖNEMLİ GÜCÜMÜZ İNSAN KAYNAĞIMIZ 

Hedeflerimize ulaşmanın en önemli aracının kalifiye ve mutlu çalışanlarla mümkün olduğunun bilincinde olarak, İnsan Kaynakları (İK) yönetimimize yön veriyoruz. HLC GRUP ihtiyaç duyduğu insan kaynağının seçimini, iş kollarımızın ihtiyaçlarının yanı sıra gelişmeye açık, değerlerimizi benimseyip yaşatacak kişiler arasından eşit fırsat ilkesini gözeterek yapıyoruz. "Eşit işe eşit ücret" uygulamasının yanı sıra şeffaf performans yönetimi, kariyer planlama ve meslek içi eğitimler, İK yaklaşımımızın bütününü oluşturuyor. 

İnsan kaynağı yönetimine bakışımızı şu başlıklar halinde özetlemek mümkün:

  • İnsan kaynağımız, rekabet üstünlüğü sağlayan temel unsurumuzdur.
  • Her çalışanımızın ortak değerlere sahip olmasını bekleriz.
  • Grubumuzun, çalışmak için özellikle tercih edilen bir kurum olmasını amaçlarız.
  • Çalışanlarımız arasında adalet ve fırsat eşitliği gözetiriz.
  • Başarı ve yüksek performansı değerlendirir ve teşvik ederiz.
  • Grubumuzu oluşturan sektörlerin farklılıklarına özen gösteririz.
  • İK yönetimindeki gelişmeleri izler ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda değerlendirerek uygularız.
  • Bugünün ihtiyaçlarını, gelecek nesillerin kaynaklarını azaltmayacak şekilde karşılamak için çalışanlarımızda sürdürülebilirlik anlayışını geliştirmeye çalışırız.

İNSAN KAYNAKLARI UYGULAMALARIMIZ

PERSONEL SEÇME VE YERLEŞTİRMEDE ÖNCELİĞİMİZ YETKİNLİK

​HLC GRUP İK yönetiminde seçme ve yerleştirme sürecini, HLC GRUP hedef ve ilkelerinden yola çıkarak, doğru pozisyona doğru adayları yerleştirebilme yaklaşımıyla yönetiyoruz. İşe alım süreçlerimizde en çok önem verdiğimiz kriterlerin başında "Yetkinlik" geliyor. 

   Yetkinlik yaklaşımımız; Sonuç odaklılık, Bilgi edinme, Özgüven, İnisiyatif alma, Analitik düşünme, Müşteri odaklılık, Ekip çalışması ve işbirliği, Ekip liderliği, Esneklik ve değişim yönetimi, İlişki-çevre oluşturma başlıklarından oluşuyor. 

  Başvurular arasından, ihtiyaçlarımız doğrultusunda aranılan nitelikteki adayları belirleyerek görüşmeye davet ediyoruz. Görüşmede kişilik envanterleri ve mülakat aşamalarında, adayın yetkinliklerini ölçüyoruz. Tüm süreçleri başarıyla geçenlere, İnsan Kaynakları Bölümü tarafından iş teklifinde bulunuluyor. 

ŞEFFAF PERFORMANS YÖNETİMİ

​Çalışanlarımızın motivasyonunu artırmak ve başarıyı ödüllendirmek için tüm şirketlerimizde performans yönetimini ‘şeffaf’ bir yaklaşımla uyguluyoruz. Değerlendirme sistemimiz, şirketlerimizin stratejileri doğrultusunda farklılık göstermekle birlikte, hedef belirleme ve yayılımı, hedef takibi, ara dönem ve yıl sonu değerlendirmeleriyle aksiyon ve geri bildirim süreçlerinden oluşuyor. 

EĞİTİM VE GELİŞİM PLANLAMA

​​​​​HLC GRUP Çalışanlarının yetkinliklerini artırmak, mesleği ve sektörüyle ilgili gelişmeleri yakından izlemesini sağlamak için şirket bünyemizde eğitim ve gelişim uygulamaları yapılmaktadır. Eğitim planlamasını, performans değerlendirme döneminde belirlenen gelişim ihtiyaçları doğrultusunda yapıyoruz.

Yıllık eğitim programımızda şirketin tüm faaliyet gösterdiği alanlaraa yönelik olarak; Kişisel gelişim, Teknik bilgi ve beceri, Yönetim becerilerini geliştirme, Finans, Hukuk, Mevzuat, Liderlik, Satış ve pazarlama gibi çok sayıda başlık yer alıyor. Bunun yanında, şirkete özel tasarlanan beceri geliştirme eğitimleri de düzenliyoruz. 

KARİYER PLANLAMA

Modern İK yönetimimiz kapsamında tüm çalışanlarımız için kariyer planlaması uyguluyoruz. Şirketlerimizin ihtiyaçlarını ve çalışanların kariyer gelişimlerini esas alan terfi ve yatay ilerleme sistemlerini kullanıyoruz. Bu sistemlerle, şirketlerimizin geleceğe dönük hedefleriyle çalışanlarımızın bireysel hedefleri arasında eşgüdüm sağlıyoruz; mevcut yetkinliklerinin geliştirilmesini ve ileride üstlenebilecekleri pozisyonlar için gerekli yeni yetkinlikler kazandırmayı amaçlıyoruz. Kariyer planlama sistemi, çalışanlarımız için yatay ve dikey kariyer gelişim ve ilerleme olanakları yaratıyor. 

 

 

HLC GRUP

HLC GRUP Türkiye’nin önde gelen grupları arasında yer almak amacı ve hizmet sektöründe bölgesel lider olma vizyonuyla hareket etmektedir.
Devamı...

İletişim

Barbaros Mah. 3304.Sk. Garanti Plaza. No:13 /50
  Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
  0850 532 0 452
  Kocasinan / Kayseri / Türkiye